Lipoliza policzków to jeden z najbardziej rozpowszechnionych zabiegów medycyny estetycznej. Chodzi w nim przede wszystkim o to, aby z wybranej partii ciała (w tym przypadku z policzków) w bezpieczny sposób usunąć nadmiar tkanki tłuszczowej. Lipoliza jest zabiegiem niechirurgicznym, dlatego też jest tak chętnie wybierana przez panie, które nigdy wcześniej nie decydowały się na tego typu zabiegi. Na czym on jednak polega, jak przebiega oraz jakie są wskazania i przeciwwskazania do jego wykonania?
Lipoliza policzków – co to właściwie jest? Przebieg zabiegu. Co robić po jego wykonaniu?
Rozważania w tym zakresie należałoby rozpocząć od uzyskania podstawowych informacji na temat wspomnianej wcześniej lipolizy policzków. To zabieg, z którego chętnie korzystają kobiety młode, jak i te dużo bardziej doświadczone. Polega na ostrzyknięciu policzków preparatem zawierającym w sobie fosfatydylocholinę oraz kwas deoksycholowy. Dzięki takim preparatom komórki tłuszczowe ulegają uszkodzeniu, uwolnieniu oraz wydalenia z ludzkiego organizmu. To jeden z najskuteczniejszych sposobów na pozbycie się nadmiaru tkanki tłuszczowej z okolic policzków. Kluczową rolę w tym zabiegu odgrywa specjalna maść, pełniąca funkcję znieczulającą – jest aplikowana miejscowo. Jak jednak aplikuje się preparat z fosfatydylocholiną? Otóż wykorzystuje się do tego aplikatory z cienkimi igiełkami, które odpowiadają za wprowadzenie preparatu pod skórę pacjentki. Lipoliza policzków powinna potrwać maksymalnie 45 minut, ale najważniejsze jest to, aby przeprowadzić ją pod czujnym okiem wykwalifikowanych specjalistów z branży medycyny estetycznej. Po wykonaniu zabiegu nie trzeba przechodzić długotrwałej rekonwalescencji. Przez kilkanaście godzin po jego zakończeniu na skórze może się utrzymywać uczucie pieczenia oraz lekkie zaczerwienienie, ale z czasem będzie to ustępowało. Prawdopodobnie w miejscu ostrzyknięcia przez kilka dni będzie się też utrzymywać opuchlizna. Warto to oczywiście konsultować i sprawdzać wraz z profesjonalistami.
Wskazania do wykonania lipolizy policzków. Utrzymanie efektów i czynności realizowane przed zabiegiem
Profesjonalna lipoliza policzków za każdym razem powinna być wykonywana w sprawdzonym i renomowanym miejscu, w którym na co dzień przyjmują wybitni specjaliści z branży medycyny estetycznej. Takim miejscem jest m.in. Centrum Medyczne San-Medical. Jeśli chodzi o najpopularniejsze wskazania do przeprowadzenia omawianego zabiegu, są to na pewno:
- chęć wymodelowania okolic twarzy,
- chęć pozbycia się nadmiaru tkanki tłuszczowej z policzków,
- uzyskanie jeszcze bardziej atrakcyjnego wyglądu.
Dla uzyskania satysfakcjonujących efektów oraz ich utrzymania zaleca się przeprowadzenie co najmniej dwóch zabiegów (w odstępstwie 2-3 tygodni). Po dwóch tygodniach od ostatniego zabiegu na skórze pacjentki pojawią się finalne efekty lipolizy policzków. Przed zabiegiem konieczne jest oczywiście przeprowadzenie kompleksowego wywiadu medycznego.
Lipoliza policzków – najpoważniejsze przeciwwskazania
Czy lipoliza policzków ma jakiekolwiek przeciwwskazania do zrealizowania zabiegu? Oczywiście, że tak! Najpoważniejsze to: ciąża, okres karmienia piersią, stwardnienie rozsiane, infekcje i uszkodzenia skóry, niewydolność nerek, tocznie, cukrzyca i choroby autoimmunologiczne.